Харківщина та Херсонщина: національні природні парки втрачають тварин, рослинність, будівлі

Наприкінці вересня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України опублікувало оновлені дані про збитки через воєнне вторгнення РФ в Україну. Профільний міністр після відвідин деокупованої частини Харківщини розповів про шкоду, заподіяну природоохоронним об’єктам: 

На території лісгоспів Харківщини виникло 90 лісових пожеж на площі 126 га, збитки від яких орієнтовно становлять 3,4 млн гривень

Міністр нагадав, що три національні природні парки регіону — Дворічанський, Гомільшанські ліси та Слобожанський — досі перебувають у небезпеці. Так, 4 жовтня на фейсбук-сторінці Дворічанського національного парку з’явилася новина про зруйнування будівлі адміністрації парку (с. Дворічна).  

Усе ще чекаємо новин із національного парку “Святі Гори” (лежить на півночі Донецької області): судячи з мапи, він здебільшого звільнений, на частині території точаться бої. Чекаємо офіційних сповіщень.

Мапа національного природного парку "Святі Гори"
Deep state. Мапа звільнених територій станом на 4 жовтня

Водночас є невеселі новини з окупованої Херсонщини: на території Національного природного парку "Кам'янська Січ", поблизу села Милове (Бериславський район), через вибухи внаслідок розташування російської ППО в Милівській балці близько 80 бобрів  опинилися під загрозою винищення. Уламки ракет понищили їхні хатки, тварин працівники природного парку та місцеві мешканці не можуть знайти. Є надія, що вони перемістилися подалі від росіян.

Deep state. Мапа звільнених територій станом на 4 жовтня

Попри сумні новини з парків бачимо, як воїни ЗСУ звільняють наші землі метр за метром від російської окупації. 

Чекаємо добрих новин з фронту, підтримуємо наших захисників!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: