Як росіяни з пам’ятками воювали

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Бородянці та Григорію Сковороді в Харкові.

Пам'ятник-танк у Бучі. 

Після деокупації частини Харківщини з’ясувалося, що росіяни воювали  ще й із половецькими кам’яними бабами IX—XIII ст., які стояли тут з початку 1990-х. 

Гора Крем’янець — це комплексна пам’ятка природи в місті Ізюм. Цій горі близько 200 мільйонів років. У часи Київської Русі, припускають учені, поблизу неї проходив кордон держави і тут міг зупиняти князь Ігор Святославич (про що є згадки в пам'ятці української мови — "Слові про Ігорів похід").

Кам’яними скульптурами, поширеними в українських степах, половці вивершували свої святилища. Коли Ізюм окупували ворожі військові, то спочатку спаплюжили комплекс, примотавши до однієї з фігур свій прапор, а потім розбили кілька бовванів.

З історії знаємо, що половці особливо шанували предків. Росіяни ж воюють з усіма, не розбираючи. То ж сподіваємося, агресору прилетить ще й від половців. 

Фото: istpravda, Перша приватна мемарня: https://t.me/privatnamemarnya/40437

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Святогірські спалені сосни. Репортаж з національного парку на лінії фронту

Від початку повномасштабного вторгнення росіян Сергій Ковальов працює як воєнний кореспондент, тому часто буває в зоні бойових дій. Наприкінці лютого — початку березня 2024 року він повернувся з поїздки на Схід, зокрема з території національного природного парку «Святі гори» Донецької області. Публікуємо його текст про цю поїздку.

  • Війна
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: