Як росіяни з пам’ятками воювали

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Бородянці та Григорію Сковороді в Харкові.

Пам'ятник-танк у Бучі. 

Після деокупації частини Харківщини з’ясувалося, що росіяни воювали  ще й із половецькими кам’яними бабами IX—XIII ст., які стояли тут з початку 1990-х. 

Гора Крем’янець — це комплексна пам’ятка природи в місті Ізюм. Цій горі близько 200 мільйонів років. У часи Київської Русі, припускають учені, поблизу неї проходив кордон держави і тут міг зупиняти князь Ігор Святославич (про що є згадки в пам'ятці української мови — "Слові про Ігорів похід").

Кам’яними скульптурами, поширеними в українських степах, половці вивершували свої святилища. Коли Ізюм окупували ворожі військові, то спочатку спаплюжили комплекс, примотавши до однієї з фігур свій прапор, а потім розбили кілька бовванів.

З історії знаємо, що половці особливо шанували предків. Росіяни ж воюють з усіма, не розбираючи. То ж сподіваємося, агресору прилетить ще й від половців. 

Фото: istpravda, Перша приватна мемарня: https://t.me/privatnamemarnya/40437

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: