Як росіяни з пам’ятками воювали

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Бородянці та Григорію Сковороді в Харкові.

Пам'ятник-танк у Бучі. 

Після деокупації частини Харківщини з’ясувалося, що росіяни воювали  ще й із половецькими кам’яними бабами IX—XIII ст., які стояли тут з початку 1990-х. 

Гора Крем’янець — це комплексна пам’ятка природи в місті Ізюм. Цій горі близько 200 мільйонів років. У часи Київської Русі, припускають учені, поблизу неї проходив кордон держави і тут міг зупиняти князь Ігор Святославич (про що є згадки в пам'ятці української мови — "Слові про Ігорів похід").

Кам’яними скульптурами, поширеними в українських степах, половці вивершували свої святилища. Коли Ізюм окупували ворожі військові, то спочатку спаплюжили комплекс, примотавши до однієї з фігур свій прапор, а потім розбили кілька бовванів.

З історії знаємо, що половці особливо шанували предків. Росіяни ж воюють з усіма, не розбираючи. То ж сподіваємося, агресору прилетить ще й від половців. 

Фото: istpravda, Перша приватна мемарня: https://t.me/privatnamemarnya/40437

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

6 національних природних парків презентували нові сайти

6 національних парків представили нові сучасні сайти з інформацією про маршрути, контакти, перелік активностей, можливості де зупинитися та поїсти, детальні описи флори та фауни установи.

  • Без категорії
  • Оперативно

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: