Швейцарський фонд з протимінної діяльності провів вебінар для двох заповідників

Швейцарський фонд з протимінної діяльності (Swiss Foundation for Mine Action, FCD) 26 травня провів вебінар для працівників Древлянського заповідника та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Останній був повністю окупований вже в перші дні вторгнення, а Древлянський – частково. Тепер значна частина їх територій є небезпечними для перебування через сотні або й тисячі мін та нездетонованих боєприпасів. Під час бойових дій близько 30% боєприпасів не розриваються й багато років можуть бути загрозою для працівників та відвідувачів. 

Швейцарський фонд з протимінної діяльності працює з 2015 року й здійснює технічне обстеження й інформування населення про правила безпеки на замінованих та потенційно замінованих територіях.

Працівникам заповідників розповіли про типи вибухонебезпечних предметів, небезпечні місця та поведінка в таких місцях, офіційні та неофіційні позначення потенційно небезпечних місць. Варто пам’ятати, що випалювання території міф. Це не допомагає знешкодженню вибухонебезпечних предметів, особливо тих як знаходяться під землею й не знімає необхідності здійснювати професійне розмінування території.

Пам’ятка ДСНС щодо правил поведінки населення у разі виявлення підозрілого предмета https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/pravila.pdf

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як дізнатися, чи заселилася пташка у сов’ятник. Історія однієї довгохвостої сови

Пам'ятаєте, де у дитячих книжках живуть сови? Правильно, у дуплах великих дерев. Коли таких дерев мало, совам немає де жити. Тоді працівники національних парків роблять для них будиночки, які вішають на дерево, — сов'ятники. Саме до такого будиночка провели волонтерів заходу "Операція сойка: сіємо жолуді" працівники національного парку "Гуцульщина".

  • Птахи
  • Мандри

Національний парк “Гуцульщина”. Ідемо маршрутом “По дубині”

Публікуємо сьогодні фото з маршруту "По дубині", яким цього тижня ходили разом із працівниками національного парку "Гуцульщина" та волонтерами. Це простий маршрут протяжністю 4,3 км. Розраховуйте на 2 години.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: