Швейцарський фонд з протимінної діяльності провів вебінар для двох заповідників

Швейцарський фонд з протимінної діяльності (Swiss Foundation for Mine Action, FCD) 26 травня провів вебінар для працівників Древлянського заповідника та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Останній був повністю окупований вже в перші дні вторгнення, а Древлянський – частково. Тепер значна частина їх територій є небезпечними для перебування через сотні або й тисячі мін та нездетонованих боєприпасів. Під час бойових дій близько 30% боєприпасів не розриваються й багато років можуть бути загрозою для працівників та відвідувачів. 

Швейцарський фонд з протимінної діяльності працює з 2015 року й здійснює технічне обстеження й інформування населення про правила безпеки на замінованих та потенційно замінованих територіях.

Працівникам заповідників розповіли про типи вибухонебезпечних предметів, небезпечні місця та поведінка в таких місцях, офіційні та неофіційні позначення потенційно небезпечних місць. Варто пам’ятати, що випалювання території міф. Це не допомагає знешкодженню вибухонебезпечних предметів, особливо тих як знаходяться під землею й не знімає необхідності здійснювати професійне розмінування території.

Пам’ятка ДСНС щодо правил поведінки населення у разі виявлення підозрілого предмета https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/pravila.pdf

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: