Швейцарський фонд з протимінної діяльності провів вебінар для двох заповідників

Швейцарський фонд з протимінної діяльності (Swiss Foundation for Mine Action, FCD) 26 травня провів вебінар для працівників Древлянського заповідника та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Останній був повністю окупований вже в перші дні вторгнення, а Древлянський – частково. Тепер значна частина їх територій є небезпечними для перебування через сотні або й тисячі мін та нездетонованих боєприпасів. Під час бойових дій близько 30% боєприпасів не розриваються й багато років можуть бути загрозою для працівників та відвідувачів. 

Швейцарський фонд з протимінної діяльності працює з 2015 року й здійснює технічне обстеження й інформування населення про правила безпеки на замінованих та потенційно замінованих територіях.

Працівникам заповідників розповіли про типи вибухонебезпечних предметів, небезпечні місця та поведінка в таких місцях, офіційні та неофіційні позначення потенційно небезпечних місць. Варто пам’ятати, що випалювання території міф. Це не допомагає знешкодженню вибухонебезпечних предметів, особливо тих як знаходяться під землею й не знімає необхідності здійснювати професійне розмінування території.

Пам’ятка ДСНС щодо правил поведінки населення у разі виявлення підозрілого предмета https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/pravila.pdf

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: