6 національних парків, які закохають вас в осінь

Шурхотіти опалим листям, чути запах грибів і сосен, милуватися багрянцем на горизонті… У цій добірці — 6 парків, які ми радимо відвідати цієї осені:
Цей парк лежить довкола міста Кременець, яке й саме варто відвідати, якщо вас ваблять давні костели, замки, кам’яниці. До парку найзручніше дістатися з Дубна, Тернополя, Острога. Місцевість парку мальовнича та гориста, тут зручно займатися скелелазінням, їздити на велосипеді.
Туристи часто відвідують Підгорецький, Олеський замки, однак не знають, що поряд із палацами є карстові водойми, пам’ятки УПА, скелі. Це все можна побачити в парку, від якого до Львова — 89 км.
Одне із 7 природних чудес України. Це тут розташоване затоплене місто Бакота, тут проводять геологічні екскурсії та показують унікальну ландшафтну систему, сформовану близько 20 млн років тому. Водоспади, печери, фортеці, каньйони, скельний монастир поєднані стежками завдовжки 150 кілометрів.
У цьому парку за 300 км від Києва ми радимо гуляти вздовж Десни. Вона прекрасна в будь-яку пору, але восени просто надзвичайна! У парку можна замовити екскурсію й орендувати будиночок.
Гори, вкриті різнобарвним килимом листяних і хвойних дерев, скелі (як-от Протяте каміння та Соколине око), басейни річок, перевал Німчич, водоспади — це 12 маршрутів для мандрівок, завдовжки понад 160 км. Тут можна ставити намет, їздити велосипедом, лазити скелями, у парку розвинута рекреаційна зона, поширені садиби зеленого туризму, а отже, можна відпочити в селі з користю для здоров’я.
Коли ми побачили фотографії осінньої фортеці “Тустань”, то не змогли оминути цю локацію в нашій добірці. Крім давньоруської фортеці, у національному парку ви зможете піднятися на гору Парашка, пройтися до водоспадів й озер. Відстань до Львова — 109 км.
Подорожуйте безпечними парками України та підтримуйте наше військо, щоб усі парки та заповідники якнайскоріше повернулися додому!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Виставку “Тепле Поділля — скарб України” до 29 жовтня можна відвідати у Львові

З 16 до 29 жовтня Центр Шептицького у Львові запрошує на виставку “Тепле Поділля”. Там можна оглянути стенди про регіон, познайомитися з його природними, архітектурними, культурними перлинами, оцінити туристичні можливості Дністровського каньйону.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: