Транскордонний українсько-румунський біосферний резерват “Дельта Дунаю”

Транскордонний біосферний резерват (ТБР) "Дельта Дунаю" внесений до Всесвітньої мережі біосферних резерватів у 1998 році – це лабіринт води та суші з безлічі озер, каналів та островів у пониззі Дунаю загальною площею 732 220 га. 

З українського боку частиною транскордонного біосферного резервату є Дунайський біосферний заповідник. Площа природних ядер в українській частині становить – 17962 га, буферної зони – 22882 га, транзитної зони – 8376 га, загальна площа української частини транскордонного біосферного резервату становить 49220 га.

З румунського боку до складу біосферного резервату входить Біосферний заповідник Дельта Дунаю

Екологічна характеристика біосферного резервату

Дельта Дунаю є найбільшою дельтовою екосистемою Європи, а також є найбільшою в Європі системою очищення води. Тут зустрічається велика кількість птахів, близько 312 видів птахів, які використовують дельту ріки під час міграцій, зимівлі та/або постійного проживання. На території резервату мешкає близько 90 видів риб, включаючи популяції осетрових. Дельта також є одним з останніх притулків європейської норки, дикої кішки та видри.

Серед птахів тут зустрічаються надзвичайно красиві коровайка, чапля руда, орел-білохвіст та найбільша популяція в Європі пелікана рожевого. Серед досить добре поширених в пониззі Дунаю видів риб рідкісні в Європі стерлядь, щипавка дунайська та скат морська лисиця. 

На території Дунайського біосферного заповідника розташовані водно-болотні угіддя міжнародного значення "Кілійське гирло"  та "Озеро Сасик", території Смарагдової мережі Європи UA0000018 "Дунайський біосферний заповідник"  та UA0000151 "Лиман Сасик". Дельта Дунаю є важливою територією для збереження птахів (IBA-територія).

Соціально-економічна характеристика біосферного резервату

Місцеве населення займається такими традиційними професіями, як рибальство, сільське господарство, тваринництво, заготівля очерету та туризм. Риболовля є переважним і найдавнішим заняттям. У дельті також мешкають етнічні меншини, найбільш представницькими з яких є гагаузи і липованці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вас може зацікавити

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: